Kul att du har hittat till oss!

Vi svarar gärna på dina frågor och berättar mer om hur proaktivt hälsoarbete kan göra skillnad på ditt företag. Ring oss på 08-27 57 50 eller mejla foretag@curando.se

Vi ringer gärna upp dig!


Ring upp mig

Teamet på Curando

Bakom Curando står en samling specialister inom företagshälsa, sjukvård, hälsoekonomi och teknik som arbetar nära varandra och våra kunder, för att skapa friskare individer och mer lönsamma företag.

Fredrik Thafvelin

CEO

fredrik.thafvelin@curando.se

Mattias Johansson

COO

mattias.johansson@curando.se

Asbjörn Sørfonden

Affärsområdeschef Norge

asbjorn.sorfonden@curando.no

Peter Hedberg

CTO

peter.hedberg@curando.se

Sophie Haarlem

Säljchef

sophie.haarlem@curando.se

Elisabeth Lagh

Operativ chef

elisabeth.lagh@curando.se

Jonas Sundell

Konceptutvecklingschef / Arbetsmiljöingenjör

jonas.sundell@curando.se

Ann-Christin Grell Johansson

Marknadskoordinator

acgj@curando.se

Helena Jacobson

Admin assist

helena.jacobson@curando.se

Vårt nätverk

Vårt nätverk består av tusentals specialister världen över som erbjuder proaktiva hälsoinsatser såväl som sjukvårdstjänster och rehabilitering när det behövs. Det gör att vi kan skräddarsy helhetslösningar som enkelt kan anpassas efter våra kunders behov.

Frågor om samarbete

Är du företagsledare inom en hälsorelaterad verksamhet och nyfiken på att samarbeta med oss på Curando? Vi pratar gärna med dig! Skicka in dina kontaktuppgifter så återkommer vi till dig så snart vi kan.

Boka en demo

Vi kommer gärna ut och visar er mer om hur vårt koncept fungerar i praktiken och pratar om hur vi kan tillgodose just era behov.

Hur mycket förlorar ni på dålig kondition hos era medarbetare årligen?

Källa: Nyckeltalsinstitutet

Antal anställda

30 st

Genomsnittslön per månad

25 000 kr

Andel anställda med
god kondition

25 %

Andel anställda med
riktigt dålig kondition

25 %

Ni löper en uppenbar risk att årligen förlora ca 3 Mkr i produktionsvärde

Vill ni veta hur det ser ut hos er på riktigt och höra hur våra beprövade metoder kan hjälpa er att öka produktionsvärdet?

Kontakta oss för mer information

Vi hör av oss!

Vi svarar gärna på dina frågor eller funderingar. Fyll i dina uppgifter nedan så hör vi av oss så snart vi kan.

Hör av dig!

Kontakta oss här eller ring oss på 046 – 38 67 40 om du vill veta mer eller beställa en second opinion.